KONFERENCJE *CONFERENCES

32ND EUROPEAN ACADEMY OF CHILDHOOD DISABILITY ANNUAL MEETING 2020

POZNAN, POLAND, 17.06.2020 - 20.06.2020

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że 32 Europejska Akademia Niepełnosprawności Dziecięcej odbędzie się w Poznaniu 17–20 czerwca 2020 r.

Coroczne spotkania Akademii przyciągają wybitnych ekspertów i specjalistów pracujących nad poprawą jakości życia oraz zmniejszeniem skutków niepełnosprawności dzieciństwa.

Głównym celem konferencji jest przedstawienie najnowszej wiedzy, a także trendów diagnostycznych i terapeutycznych oraz stworzenie forum spotkań i interdyscyplinarnych dyskusji między specjalistami w dziedzinie niepełnosprawności dzieci, w tym lekarzy, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, psychologów, pedagogów i logopedzi. Problemy, które będziemy rozwiązać podczas konferencji, skoncentrują się na trudnym procesie dorastania i przechodzenia z dzieciństwa do dorosłości wraz z upośledzeniem. Dyskusja obejmie wszystkie kluczowe elementy wspierające proces przejścia do wieku dorosłego i ułatwiające zarządzanie terapeutyczne.

Konferencja w Poznaniu zostanie podzielona na cztery główne moduły tematyczne: problemy nerwowo-mięśniowe, choroby współistniejące, wsparcie technologiczne procesu rehabilitacji i neuroplastyczność.

Powyższe bloki tematyczne będą omawiane podczas kursów przedkonferencyjnych, sesji plenarnych, minisympozjów, seminariów, sesji i warsztatów instruktażowych. Ponadto planujemy transatlantyckie webinarium zatytułowane Miniinwazyjne techniki w ortopedii dziecięcej – transmisję na żywo procedur ortopedycznych z sal operacyjnych na całym świecie.

Oczekujemy udziału prelegentów i uczestników reprezentujących czołowe światowe ośrodki medyczne oraz lekarzy z dużym doświadczeniem zawodowym.

Wybór Poznania nie jest przypadkowy. Stolica Wielkopolski jest bardzo nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się miastem, powszechnie uznawanym za centrum medycyny rozwojowej i rehabilitacji opartej na bezcennym doświadczeniu prof. Wiktora Degi – zarówno w Polsce, jak iw całej Europie.

Będzie to dla nas wielki zaszczyt gościć uczestników konferencji właśnie tutaj, w tym wyjątkowym mieście.


Z poważaniem,

prof. dr hab. Marek Jóźwiak
Katedra Ortopedii Dziecięcej i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Strona konferencji: https://www.termedia.pl/Konferencja-32nd-European-Academy-Of-Childhood-Intro,792,4986.html